TOP 3 iekšējās autoritātes Cilvēka Dizainā - Emocionālā, Sakrālā un Intuitīvā
Tavā Cilvēka Dizaina kartē var uzzināt daudz noderīgu informāciju, viena no tām ir Tava iekšējā autoritāte, kas izgaismo to, kāds ir Tev atbilstošākais lēmumu pieņemšanas veids.
Jau kopš mazotnes esam mācīti pieņemt lēmumus loģiski, ar prātu izanalizējot plusus un mīnusus, uzklausot un izsverot visādus viedokļus. Kādi no mums lieto frāzes “rīts gudrāks par vakaru!” vai “nepieņem impulsīvu lēmumu!”. Bet vai šie ieteikumi attiecās uz mums visiem?
Pētot dažādu cilvēku Cilvēka Dizaina kartes arvien vairāk saprotu, cik mēs katrs esam dažādi - tai skaitā arī veids kā pieņemam lēmumus.
Cilvēka Dizaina sistēma motivē atgriezt savu fokusu no prāta uz ķermeni - tā impulsiem, signāliem, sajūtām. Ja mākam nolasīt sava ķermeņa impulsus, bieži vien atbilde jau ir skaidra bez liekas analizēšanas.
Iespējams, autoritāte ir viens no būtiskākajiem elementiem visā Cilvēka Dizaina kartē, jo mēs visi katru dienu pieņemam lēmumus. Bet kā pieņemt lēmumu tā, ka tas atbalsta Tevi un ir saskaņā ar Tev paredzēto dzīves līniju? Uzzinot savu iekšējo autoritāti Tev ir iespēja ar šo informāciju eksperimentēt un pielietot to ikdienā kaut šodien.
Cilvēka Dizaina sistēmā ir 7 dažādas iekšējās autoritātes - šajā blogā apskatīšu TOP 3 - Emocionālo, Sakrālo un Intuitīvo.
Nogaidi emocionālo skaidrību - laiks ir Tavs draugs!
Mēs dzīvojam pasaulē, kurā bieži vien tiek glorificēta ātra un spontāna lēmumu pieņemšana. Tomēr, ja Tev ir emocionālā autoritāte, Tu neesi radīts, lai šādi rīkotos. Apmēram 50% no pasaules iedzīvotājiem ir ar emocionālo autoritāti. Ja arī Tev ir šī autoritāte, būtiskākais, kas Tev ir jāatceras - laiks ir Tavs sabiedrotais lēmumu pieņemšanā. Padoms “Izguli nakti pirms pieņem lēmumu” ir domāts tieši Tev!
Kāpēc tas ir tik nozīmīgi?
Cilvēki ar emocionālo autoritāti pastāvīgi dzīvo emociju viļņos – vienu dienu sajūtas ir augšā, nākamajā - lejā, reizēm pat bez būtiska iemesla. Šīs garastāvokļu svārstības ir normāla daļa no Tava dizaina, ja Tavs emociju centrs ir definēts (tātad Tev ir emocionālā autoritāte). Lielākais izaicinājums - nepieņemt lēmumus emociju pīķī vai kritumā. Tāpēc ir nepieciešams laiks, lai viļņa līkne izlīdzinātos, un Tu nonāktu mierīgā, neitrālā stāvoklī.
Bieži vien steigā un emocionālā sajūsmā pieņemti lēmumi vēlāk tiek nožēloti. Piemēram, ja Tavā dzīvē parādās kāda jauna iespēja, attiecības vai piedāvājums - sākumā var šķist, ka esi par to sajūsmā un uzreiz gribas teikt pārliecinošu “Jā!”. Bet jau nākamajā dienā Tu pamosties citā emocionālajā stāvoklī un saproti, ka šīs saistības Tev vairs nerezonē. Iespējams, Tev pašam par sevi ir radusies sajūta, ka esi neizlēmīgs cilvēks. Bet tā nav! Tev vienkārši vajag laiku, lai pieņemtu gala lēmumu.
Tādēļ mācies pievērst uzmanību savai sākotnējai sajūtai par konkrēto lēmumu un pēc pāris dienām atgriezies pie šī jautājuma, lai pārbaudītu, vai sajūtas ir tās pašas. Tas Tev dod nepieciešamo laiku un arī telpu, lai nebūtu sākotnējā impulsā. Dodot sev laiku un pacietīgi uzgaidot, pienāk brīdis, ko sauc par emocionālo skaidrību. Tas ir brīdis, kad emocijas ir nolīdzsvarojušās, un iekšēji dzimst skaidrība par konkrēto jautājumu, uzaicinājumu vai lēmumu.
Tāpēc draudzējies ar frāzēm, kas Tevi aizsargā un iegūst laiku, piemēram: “Vai es varu par šo padomāt un atbildēt rīt?”, “Vai ir OK, ja atbildu nedaudz vēlāk?”
☆ Pievērs uzmanību - pieaugošai iekšējai miera un līdzvsara sajūtai attiecībā uz konkrēto lēmumu. Šī pieaugošā sajūta signalizē par emocionālo skaidrību un to, ka lēmums ir Tev atbilstošs.
☆ Nebaidies no sajūtas, ka “nav laika”, jo iespēja, piedāvājums, aicinājums izslīdēs no Tavām rokām, ja nepasteigsies. Uzticies, ka Tev domātās iespējas ir Tavējās un Tu neko nevari nokavēt. Patiesībā - ar savu līdzsvaroto lēmumu pieņemšanu Tu lielai daļai sabiedrības (50%) vari būt paraugs, ka impulsivitāte nav vienīgais un pareizais veids visiem un ir būtiski mācēt uzgaidīt.
☆ Tavi izaicinājumi - impulsīva rīcība, lēmumu pieņemšana, kas balstīta uz pārejošām emocijām, strauja saistību pārtraukšana, pārsteidzīga rīcība, kas rada haosu iekšienē un apkārtējā vidē, pārlieku ilga vilcināšanās lēmumu pieņemšanā.
☆ Populācija - 50% no sabiedrības ir šī autoritāte.
Sakrālā autoritāte - uzticies iekšējai vilkmei!
Sakrālās autoritātes vilkmes sajūta var būt tikai diviem Cilvēka Dizaina enerģijas tipiem - Ģeneratoriem un Manifestējošiem Ģeneratoriem. Šī autoritāte ir kā ķermeniska atbilde (vēderā esoša vilkmes sajūta) uz to, kas notiek Tavā telpā. Tā ir nepārprotama, ķermeniska reakcija uz to, kas ir Tavā priekšā.
Šai autoritātei nevajag pārdomas, analīzi vai “pārnakšņošanu”. Tiklīdz Tu sajūti pilnasinīgu “Jā” savā vēderā, Tev jāseko un jādarbojas saskaņā ar šo instinktu – pat ja vēl nezini, kur tas Tevi aizvedīs.
Vēdera daļā ķermeniskie signāli var būt šādi. Iedomāsimies, ka Tev piedāvā jaunu darba iespēju:
– iekšēja paplašināšanās sajūta izdzirdot šo piedāvājumu, nelokāma pārliecības sajūta, atvērta, mierīga sajūta, pacēluma sajūta, virzība, vilkme uz priekšu pretī iespējai, pārliecība Tavā balsī - tas ir JĀ!
– ja izdzirdi šo piedāvājumu, bet iekšēji jūti saraušanās, atkāpšanās sajūtu, atgrūdošu sajūtu, diskomfortu, ikšēju nopūtu un sajūtu, ka enerģija atkāpjas vai tiek vilkta prom no šīs iespējas - tas ir NĒ!
Ja Tevī ir neskaidra sajūta, tad, atbilde ir “nav īstais laiks”. Uzticies tai, Tev nav ne jausmas, ko dzīve priekš Tevis ir sagatavojusi jau pēc nedēļas vai mēneša. Uzticies, ka Tavs ķermenis zina vislabāk - tas zina vai konkrētais piedāvājums ir Tavējais vai nē. Ķermenis signalizē vēl pirms Tu pieslēdz prātu un meklē loģiskus paskaidrojumus. Kad Tu iemācies uzticēties šai sajūtai, tad Tev vairs nav nepieciešami paskaidrojumi - Tu vienkārši zini, kāds lēmums jāpieņem.
Kā ar jebkuru iekšējo autoritāti - arī ar šo ir būtiski veidot saikni ar savu ķermeni, lai pamanītu ķermeņa dotos signālus. Sakrālā atbilde ne vienmēr parādās uzreiz – dažkārt tai vajag mirklīti klusuma, vienpatības. Taču sakrālā autoritāte vienmēr būs primitīva, skaidra un uzticama. Tā kā šī autoritāte atbild uz to, kas notiek ap Tevi, neskaidrības brīžos Tu vari apzināti paplašināt savu lauku un telpu. Piemēram, ja Tev ir jauns darba piedāvājums un iekšējā sajūta par pareizo lēmumu ir neskaidra - aizbrauc uz to vietu, kur Tev būtu jāstrādā, iespējams, pārmij pāris vārdus ar potenciālajiem kolēģiem, uzdod sev jautājums, kas dod Tev iespēju atbildēt ar “jā / nē”. Visas šīs prakses palīdz ķermenim sajust vidi un piedāvājumu nevis no prāta, bet no ķermeniskas pieredzes.
Tāpat - lēmuma pieņemšanā pavēro vai neesi uzņēmis citu cilvēku emocijas kā savējās. Piemēram, Tu par potenciālo darba piedāvājumu pastāsti ģimenei un draugiem, kuri ir entuziastiski, sajūsmināti vai tieši pretēji - uztraukti un baiļu pilni. Apzināti pievērs uzmanību vai lēmumu pieņemšanā esi atgriezies sevī, savā laukā, savā vēdera sajūtā. Uzdod sev jautājumu: “Vai šī esošā sajūta ir mana? Vai lēmums dzimst no manis?”
Atceries: ja Tev ir sakrālā autoritāte, Tu neesi šeit, lai izdomātu dzīves ceļu. Tu esi šeit, lai atbildētu dzīvei. Dzīve runā ar Tevi caur notikumiem, iespējām, cilvēkiem, situācijām. Ļauj dzīvei pienākt pie Tevis – un sajūta vēderā pateiks, kurš ir Tavs nākamais solis.
☆ Pievērs uzmanību - pašai pirmajai, savā veidā arī pirmatnējai sajūtai vēderā, pirms vēl prāts iejaucās. Vai ķermenis Tevi velk tuvāk konkrētai iespējai vai no tās attur? Ieklausies savā balsī, kad Tu runā par lēmumu - vai tajā ir neviltota sajūsma un pārliecība vai tomēr vilcināšanās?
☆ Nebaidies uzticēties savai pirmajai sajūtai - pat ja to nespēj izskaidrot. Tava sakrālā atbilde nāk no vietas, kur nav vajadzīgi pierādījumi. Tā vienkārši ir. Un tā ir patiesa. Tu neesi šeit, lai izskaidrotu sevi - Tu esi šeit, lai atbildētu savai dzīvei.
☆ Tavi izaicinājumi - racionāli prāta izskaidrojumi vai šaubas par esošo sajūtu. Signālu ignorēšana, vilcināšanās, jo prātā ir ienākušas šaubas. Citu cilvēku projicēto emociju pieņemšana un pakļaušanās tām.
☆ Populācija - 35% no sabiedrības ir šī autoritāte.
Ieklausies klusumā un neļauj savai intuīcijai paslīdēt garām
Liesas autoritāte / intuitīvā / mirkļa intuīcijas autoritāte ir visklusākā no visām Cilvēka Dizaina iekšējām autoritātēm. Tā ir ļoti instinktīva un tā signalizē, uzzibsnī konkrētajā mirklī un jau nākamajā var būt prom. Dažkārt tā izpaužas kā čuksts, kā intuitīvs zibsnis vai smalkas tirpiņas pār visu ķermeni vai pilnīga skaidrības sajūta – “jā” vai “nē”. Ideāli, ja tieši šajā brīdī arī iekļauj darbību šīs intuīcijas vadībā.
Ja konkrētajā brīdī Tu šo sajūtu neuztver vai ļaujies, lai prāts sāk analizēt, spriest un to apšaubīt - sajūta izšķīst tālumā. Tāpēc - pats būtiskākais ir Tava spēja būt šeit un tagad, klātesamībā, saiknē ar savu ķermeni, lai spētu uztvert signālus. Daba, vienatne un klusums ir Tavi sabiedrotie, lai trenētos atpazīt un būt saiknē ar sevi.
Ja Tev ir šī autoritāte, Tu dabiski esi veidots būt spontāns - spontanitātē ir Tavs spēks. Iespējams, citiem cilvēkiem Tu vari šķist impulsīvs vai Tavi lēmumi - neizskaidrojami, taču Tev tas ir dabisks dzīves ritms. Tev nav jāskaidro, kāpēc Tavi lēmumi ir tādi kādi tie ir (bieži vien Tu pat loģiski citiem to nevari paskaidrot) - būtiskākais ir tas, ka Tu noķer šo momentāno, mirkļa intuīciju un tai uzticies.
Atceries, Tava iekšējā intuīcija ir ar Tevi vienmēr un visur, tā palīdz virzīties pareizā virzienā - soli pa solim, momenta pēc momenta. Ja Tu konkrētajā brīdī to nepaspēji sadzirdēt vai to noignorēji, neatpazini - nenosodi sevi! Tā ir ar Tevi un nākamajā mirklī tā signalizēs - Tev tikai jāiemācās to sadzirdēt un sajust. Tur Tev var palīdzēt apznātības prakses - meditācija, laiks dabā, vienpatība, attālināšanās no citu emocijām un ārējiem trošņiem. Šī intuīcija mīl klusumu!
☆ Pievērs uzmanību - smalkajiem “jā” vai tūlītējai iekšējai rezonansei (enerģijas kustībai, enerģijas uzplaukumam), kad Tavā dzīvē parādās kāds cilvēks, iespēja vai situācija. Trennē uzticību un tūlītēju, spontānu rīcību.
☆ Nebaidies no sajūtas, ka esi bezatbildīgs vai impulsīvs. Tava intuīcija darbojas ātrāk nekā prāts – tā vienkārši zina, kas Tev ir pareizi. Tu neesi šeit, lai visu izskaidrotu. Tu esi šeit, lai uzticētos tam, ko jūti konkrētajā mirklī.
☆ Tavi izaicinājumi - pārlieku liela domāšana, šaubīšanās, spontanitātes apslāpēšana, citu cilvēku šaubu vai spiediena pieņemšana kā savējo, nepietiekami daudz laiks vienatnē, lai veidotu saikni ar sevi.
☆ Populācija - 11% no sabiedrības.